„Vytautas“ Kaune palaužė ir Južno „Chimik“ krepšininkus

kvitrina.com

Rugsėjo 9 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai Kaune, „Žalgirio“ treniruočių salėje, žaidė draugiškas rungtynes su Južno „Chimik“ komanda.

Visas rungtynes vyko kova dėl kiekvieno kamuolio. Visgi, „Vytauto“ komanda sėkmingu žaidimu antrajame ir ketvirtajame kėliniuose sugebėjo įveikti stiprų varžovą ir pasiruošimo etape iškovojo ketvirtąją pergalę rezultatu 85:79 ( 21:18, 23:13, 18:28, 23:20).

„Vytauto“ komandoje po 14 taškų pelnė Tomas Delininkaitis ir Martynas Linkevičius, po 13 – Mindaugas Kupšas ir Saulius Kulvietis.
„Chimiko“ gretose rezultatyviausias buvo James Smith (18), 16 – Viačeslav Petrov.

Rungtynės prasidėjo abiejų komandų klaidomis. Pirmasis ledus pralaužė „Chimikas“ , bet „Vytauto“ krepšininkai neleido varžovams įsibėgėti (2:2, 6:6).Po Artūro Valeikos dvitaškio ir taiklaus baudos metimo Prienų-Birštono komanda įgijo 3 taškų pranašumą (6:9). Deja, pabėgti nepavyko ir kėliniui įpusėjus rezultatas vėl buvo lygus (11:11).

Martynas Linkevičius pataikė dvitaškį, tritaškį pridėjo Vytenis Čižauskas ir „Vytautas“ įgijo 5 taškų persvarą (11:16). Per likusį laiką Virginijaus Šeškaus auklėtiniai išlaikė iniciatyvą ir po pirmojo kėlinio pirmavo 3 taškais (18:21).

Antrasis kėlinys prasidėjo „Vytauto“ klaidomis ir „Chimiko“ krepšininkai išlygino rezultatą (23:23). Pirmoje kėlinio pusėje ir toliau vyko apylygė kova ir likus iki kėlinio pabaigos apie 4 min. komandas skyrė tik vienas taškas (27:28).

Antroje kėlinio pusėje „Vytauto“ krepšininkai užkūrė varžovams tikrą pirtį: metimai krito iš po krepšio, iš tritaškio zonos ir po greitų atakų. Po Mindaugo Kupšo dvitaškio Virginijaus Šeškaus auklėtiniai jau turėjo 13 taškų persvarą (29:42).  Toks pats skirtumas išsilaikė ir po dviejų kėlinių (31:44).

Trečiasis kėlinys „Vytauto“ komandai susiklostė tragiškai. „Chimiko“ vyrai per 4 minutes sumažino Prienų-Birštono komandos persvarą iki 2 taškų (44:46). Toks auklėtinių žaidimas nepatiko V. Šeškui ir jis suskubo paimti minutės pertraukėlę. Po jos „Vytautui“ pavyko iš dalies stabilizuoti žaidimą. Varžovų spurtas buvo sustabdytas, bet iki pat kėlinio pabaigos vyko apylygė kova (53:53, 59:59). Tik paskutinėmis kėlinio sekundėmis Martyno Linkevičiaus tritaškis leido V. Šeškaus kariaunai įgyti trijų taškų persvarą (59:62).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje prabilo toliašaudė „Vytauto“ artilerija ir V. Šeškaus auklėtiniai iškart įgijo 10 taškų pranašumą (61:71). Likus iki rungtynių pabaigos 3 min. po dviejų Tomo Delininkaičio tritaškių Prienų-Birštono komandos  pranašumas šoktelėjo iki 16 taškų (67:83). Bet „Chimiko“ krepšininkai nesiruošė nuleisti rankų ir iš „Vytauto“ persvaros paliko tik 6, bet pergalingus taškus – 79:85 ( (18:21, 13:23, 28:18, 20:23).